• Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΛΑΙΜΟΚΟΨΗ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ

2 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #288 από DRUM
Καλησπερα ,

Βλεποντας στο λινκ που παραπεμψατε μια κυρια που ρωτουσε για στρογγυλη λαιμοκοψη , βλεπω οτι δινετε οδηγιες μονο για το μπροστινο μερος της μπλουζας. Θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε τι κανουμε με το πισω μερος ( πλατη) για στρογγυλη λαιμοκοψη.

Ευχαριστω πολυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

2 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν - 2 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #289 από danai
Καλημέρα,
Η διαμόρφωση της λαιμόκοψης για το πίσω τμήμα - πλάτη γίνεται συνήθως στα τελευταία 2,5 εκατοστά της μπλούζας.
Αρχικά κλείνουμε περίπου το 80% των πόντων και έπειτα κλείνουμε σταδιακά τους υπόλοιπους πόντους μέχρι να φτάσουμε στο ίδιο πλήθος πόντων που έχουμε για τα μπροστινά κομμάτια των ώμων, έτσι ώστε να τα ράψουμε ομοιόμορφα.

Ανάλυσα λίγο περισσότερο το άρθρο και πρόσθεσα ένα τμηματάκι για την πίσω λαιμόκοψη.
www.plekontas.gr/patron/me-velones/laimokopsi.html

2 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #290 από DRUM
Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σας!

2 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #291 από danai
Τίποτα, αν χρειαστείς οτιδήποτε πάνω σε αυτό ή αν θες να προσθέσεις κάτι, είμαστε εδώ ;)

2 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #292 από DRUM
Καλησπερα κ παλι! Θα ηθελα να ρωτησω πως ανεβαζουμε ποντους στη λαιμοκοψη κ με τι βελονες? Ευχαριστω!

2 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #293 από danai
Καλώς την,
Αφού κλείσεις τους πόντους της λαιμόκοψης, σηκώνεις με τις κυκλικές σου βελόνες πόντους γύρω από το άνοιγμα της και πλέκεις περίπου 2,5 εκατοστά λάστιχο 1 καλή 1 ανάποδη, μπορείς να χρησιμοποιήσεις και άλλα σχέδια όπως λάστιχο 2/2 ή πουαντερί, εγώ σου είπα το πιο συνηθισμένο.

Το πόσους πόντους θα σηκώσεις εξαρτάται από το πόσο σφιχτή την θες, εγώ για παράδειγμα επειδή θέλω αρκετά χαλαρή λαιμόκοψη σηκώνω έναν πόντο για κάθε "κλειστό" πόντο, και το ύψος επίσης εξαρτάται από εσένα.

2 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #294 από DRUM
Μηπως υπαρχει καποιο λινκ με βιντεο να μου στειλετε για να καταλαβω καλυτερα ? Επισης τι νουμερο κυκλικες βελονες ( το πλεκτο το εκανα με Νο 7 βελονες) .Ευχαριστω :)

2 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #295 από danai
Καλημέρα,
Αυτό είναι ένα καλό βιντεάκι

Στο τελευταίο μου πουλόβερ σήκωσα και έπλεξα τους πόντους στην λαιμόκοψη με το ίδιο νούμερο βελόνας επειδή το πουλόβερ ήταν εφαρμοστό,
αν το δικό σου πουλόβερ είναι χαλαρό θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις μισό με ένα νούμερο μικρότερες βελόνες.

2 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #296 από DRUM
:) Ευχαριστω πολυ κ ελπιζω να τα καταφερω! (ουφφ αγχωθηκα χαχαχα):cheer: :cheer:

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα